Keytoe_logo_wit_kleinCreated with Sketch.
MENU

Mooie mensen voor mooie mensen

Patrick04 februari 2020Gemiddelde leestijd: 3 minuten

Sinds deze week zijn wij een hele leuke nieuwe Kollega en een gezondere leefstijl rijker. Met de komst van Deelfruit als nieuwe klant hebben we niet alleen een hele leuke nieuwe opdracht, maar ook wekelijks een box met vers fruit op het werk binnengehaald. Natuurlijk ontmoeten we vaker leuke ondernemers. Maar dit is voor mij toch wel weer één van mijn favoriete opdrachten.

Dat heeft alles te maken met het gevoel iets te kunnen betekenen voor een ander. Natuurlijk is het vet dat we ervoor zorgen dat er meer planten, tafels en wc-papier verkocht wordt. Aan het eind van de maand wordt daar namelijk onder andere mijn salaris door betaald. Maar bij sommige klanten kunnen we een extra stapje zetten voor de maatschappij. En dat maakt mij blij.

Concreeto Go

Zo zijn we al een tijdje bezig met onze klant Concreeto en werkloze jongeren. Hierbij gaan we letterlijk hand in hand en gaat het op z’n Rotterdams niet over woorden maar banen. We zorgen er met de ondernemer, Martin van Concreeto, voor dat werkloze jongeren weer aan een baan en de benodigde begeleiding kunnen komen. Dat de ondernemer en wij daar uiteindelijk ook geld aan kunnen verdienen, maakt het alleen maar nog mooier. Want op die manier kunnen wij ervoor zorgen dat deze werkzaamheden op een duurzame manier ingezet kunnen blijven worden. Vet!

Kanduswel 

Wij hebben ook al een aantal jaar een mooie samenwerking met Stroomopwaarts. Wij maken voor hen video’s en schrijven teksten namens Kanduswel, het communicatiemiddel waarmee Stroomopwaarts aan zijn doelgroepen laat zien wat ze voor mensen betekenen en wat de gevolgen daarvan zijn. Hiervoor krijgen we “gewoon” betaald. Ook zijn we lid van het SEN-netwerk waarin Stroomopwaarts onderwijs, overheid en bedrijven met een hart voor mensen met  “een afstand tot de arbeidsmarkt”  aan elkaar koppelen.

Daarnaast begeleiden wij mensen die bij ons komen vanuit Stroomopwaarts en proberen we hen (weer) in een werkritme te krijgen en helpen we ze met het opbouwen van hun cv en het aangaan van sollicitaties. Mooi om te zien dat je op deze manier echt iets voor iemand kunt betekenen.

Deze samenwerking met Stroomopwaarts is dus deels betaald en deels gaat het vanuit ons hart. Dat doen we “gewoon”. Toch vind ik het weleens moeilijk plaatsen. Wanneer is iets “liefdadigheid” en wanneer ben je bezig om geld te verdienen/een netwerk op te bouwen om daar ook weer zakelijk voordeel uit te behalen. In hoeverre is iets MVO als je er via een zijdeur ook weer voor betaald krijgt.

Hard gaan

Het is denk ik de combinatie van factoren die het uiteindelijk zo mooi maakt. We zitten het liefst met de ondernemer aan tafel en ons hart gaat sneller kloppen en we gaan harder hollen als we energie van die ondernemer terug krijgen. Als hij groeit en zijn successen met ons deelt dan groeien wij met hem mee. Dan hebben wé deze maand weer een record aantal tafels verkocht. En gaan wé Duitsland veroveren met óns wc-papier. Vet!

Mooie mensen voor mooie mensen

Als die ondernemer aan tafel een groot hart heeft voor zijn medewerkers met een SW-indicatie (medewerkers die door een lichamelijke, verstandelijke of psychische beperking werken onder aangepaste omstandigheden) gaat ons hart daar ook extra voor open. Dus als hij zegt dat zijn collega’s nog meer fruitkistjes in willen pakken, omdat zij het heel leuk vinden om te doen en het om heel veel redenen ook goed voor ze is, dan willen wij er ook voor zorgen dat er nog meer fruitkistjes ingepakt kunnen worden. En daarom durf ik nu ook gewoon schaamteloos dit blog te eindigen met een enorme call to action richting de site van Deelfruit. Want met fruit op je werk van Deelfruit zorg je niet alleen goed voor je eigen personeel. Maar zorg je er ook voor dat heel veel leuke mensen leuk werk uit kunnen voeren met een leuke ondernemer. Bestel je proefbox hier; www.deelfruit.nl.